Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak tak je zaaranżować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki

Akwarium dla bojownika – jak dużo je zaaranżować? Bojowniki, ze powodu na bliskie dobre ubarwienie, dosyć często wyszukiwane są do hodowli w własnych zbiornikach. Tak jak inne zwierzęta, które wybieramy na prostych pupili, tak i rybki potrzebują określonych warunków do utrzymania odpowiedniej sytuacji i zdrowia.

Szczególnie istotnym jest, aby podać im jak najodpowiedniejsze warunki do wzrostu – dzięki temuż będziemy mogli cieszyć się widokiem pięknych rybek. Co wskazane jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli musimy zapewnić naszym zwierzętom dobre warunki do wzrostu, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to grona bardzo niekorzystne – wymagają one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W sferach rybki często ulegają dezorientacji i wnikają w letarg bądź przejawiają zachowania agresywne.

By zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla jednego człowieka przeznaczyć co chwila 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta rozszerza się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba osobników jest szersza, akwarium powinno pamiętać co chwila 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, ponieważ w zbiorniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w skalach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak by możliwe było spokojne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki obecne są stworzeniami, przylegającymi do grupy ryb labiryntowych, oraz toż znaczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z atmosfery. Możemy zauważyć, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik wymaga być idealnie zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Stanowi więc również kolejną zaletę – chroni ryby przed za wysokim wzrostem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w stałej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto ustawić na kilka roślin, które będą kierowały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy nowe czynniki podłoża, jak skały w prostszym kolorze. Da nam toż cudowne warunki do praktyk tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie powinno być za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przypadek z glonów). Należy też wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla utrzymania jej wyjątkowej formy.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *