{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

W jaki sposób budować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki

Historia kredytowa to niezwykle istotna kwestia, która w awaryjnych sytuacjach może nam znacznie uprościć życie. Jak budować pozytywną historię kredytową? O jakich kwestiach należy pamiętać?

Na początek wyjaśnijmy, na czym polega historia kredytowa. Pod tym terminem ukrywa się nasza historia związana z braniem pożyczek a także zaciąganiem innych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli tworzy naszą przeszłość finansową w BIK, a po pewnym czasie staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych pożyczek. Jeśli zamierzamy złożyć w przyszłości wniosek o kredyt, musimy zatroszczyć się o to, aby nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. Jak zadbać o taką przeszłość?

Pozytywna historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka spłaconych już pożyczek oraz parę wiadomości na temat zakupów ratalnych spłaconych w określonym terminie. W przypadku osób, które mają taką przeszłość finansową, szansa na pozyskanie kredytu w banku znacznie się zwiększa. W gorszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich przypadku głównym problemem staje się brak wiadomości, na podstawie których bank może ocenić wiarygodności przyszłego klienta. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które zaciągały już kiedyś pożyczki, jednak z różnych względów nie spłacały w określonym terminie.

Takie osoby są dla placówek bankowych mało wiarygodne, przez co w zasadzie tracą szansę na pozyskanie kolejnego kredytu.
zobacz porady prawne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *